Výber jazyka

  • Slovak utf-8
  • English
  • German formal - Sie
  • Polish

Meniny dnes oslavuje

Pondelok, 18 marec 2019

Dnes má meniny
Eduard
Zajtra má meniny
Jozef

Štatistiky

Návštevníkov: 143705

Štatistiky pre www.spis.eu.sk

TOPlist
TOPlist
Súčasnosť
    V súčasnosti je mesto Vysoké Tatry tvorené osadami Dolný Smokovec, Horný Smokovec, Kežmarské Žľaby, Nová Polianka, Nový Smokovec, Podbánske, Starý Smokovec, Štrbské Pleso, Tatranská Kotlina,Tatranská Lesná, Tatranská Lomnica, Tatranská Polianka, Tatranské Matliare,Tatranské Zruby, Vyšné Hágy.
    Sídlom mestského úradu a primátora je Starý Smokovec ako jadro celého mesta. Najvyššie položenou mestskou časťou je Štrbské Pleso (nadmorská výška 1355 m), najnižšie položenou Tatranská Kotlina (760 m n. m.). Najvyššie obývanou lokalitou mesta je však s 2634 metrami nad morom Lomnický štít. Mesto, ktoré má štatút kúpeľného miesta s klimatickou liečbou a na ktorého katastri leží aj časť Tatranského národného parku, má 4650 obyvateľov a je sídlom Asociácie horských sídiel Slovenska. Dnes je mesto Vysoké Tatry moderným strediskom cestovného ruchu, ktoré svojim návštevníkom ponúka širokú paletu služieb spojených s horskou turistikou, lyžovaním, horolezectvom alebo kúpeľnou liečbou. Liečebný účinok vysokohorskej klímy sa využíva v priebehu celého roka.
    Mesto má taktiež výborné podmienky pre šport. Alpinizmus alebo vysokohorská turistika v lete, lyžovanie v zime. Vyššie položené miesta športovozaloženým návštevníkom sprístupňujú lanovky a vleky. Navyše, v neďalekom Poprade (15 km) je možné celoročne využiť širokú škálu služieb vodného parku s termálnou vodou – AquaCity Poprad.
 

Zaujímavé odkazy

Inteligentné webové stránky a redakčný systém pre obce

Slovakia regions

© 2019 Vysoké Tatry
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.